
Ve světě kosmetiky platí, že cesta k úspěchu spočívá ve správném dávkování jednotlivých směsí. Příliš malá nebo naopak velká dávka může způsobit problémy, je proto třeba, abychom dbali na vhodnou míru. Esenciální oleje je možné inhalovat z vody, nakapat si je do koupele nebo aromalampy v ložnici.
S velkým úspěchem se dají využít také při masáži. Tyto oleje jsou extrakty z různých bylin a rostlin, které vznikají louhováním, destilací nebo dalšími podobnými metodami. Výroba je někdy poměrně náročná a odpovídá tomu i cenová hladina takových produktů. A jak je máme správně namíchat?
Aplikace nezředěných olejů je nebezpečná
Pozor, na prvním místě je nutné říci, že esenciální oleje jsou silně koncentrované. To znamená, že jejich nanesení na holou kůži může znamenat určitý diskomfort, někdy se dostaví téměř ukázková alergická reakce. Kapat si je na tělo přímo z balení nelze, řiďte se vždy doporučením na obalech výrobků. Můžete například vzít váš běžný pleťový krém a přidat pár kapek esenciálního oleje, použít lze také jojobový nebo i slunečnicový olej.
Doporučeným maximem pro esenciální oleje je 2 % z celkového objemu směsi (pro lepší představu, je to zhruba pět kapek na průměrnou polévkovou lžíci). Pro ty, kteří mají velmi citlivou pleť, platí dokonce jen poloviční hodnota. Pokud váháte, protože je doporučené rozpětí široké, začněte s menším množstvím a postupně přidávejte, pokud pleť reaguje dobře.
A co smíchání s vodou?
Za druhé, pokud chcete esenciální olej použít na masáž nebo jenom natřít na pleť, smíchejte ho nejprve se základním olejem. Tedy již zmíněný slunečnicový olej (nejlépe lisovaný za studena), ale rovněž jojobový olej, jenž je o poznání lepší alternativou například pro masážní stůl. Esenciální oleje se dávají dohromady s vodou teprve tehdy, když je chcete využít do aromalampy.
Ředit je můžete nejen s olejem, ale také s mlékem. Olivový olej je vhodný pro suchou pleť, podobně jako olej z avokáda. Slunečnicová varianta je vhodná pro všechny typy pleti, podobně jako mandlová nebo jojobová. Využít některý z těchto tří univerzálů se proto zdá jako vhodná volba, že?
Esenciální oleje a dětská pleť
Pro děti je určený hlavně olej z čajovníku (Tea tree), kde stačí už i jediná kapka. U všech dalších olejů je třeba maximální opatrnosti, ředění by mělo odpovídat dospělému s citlivou pletí. Pokud je na etiketě přímo uvedeno, že není vhodný pro děti, poslechněte toto doporučení.
Obklad, zábal, koupel nebo také aromalampa, obecně platí, že možnosti jsou různé. Vybrané esenciální oleje můžete využít i do šamponu pro domácí zvířata. A v neposlední řadě, tyto oleje si nemusíte odpírat ani v požehnaném stavu. Ovšem pozor, pro těhotné jsou vhodné jen některé z olejů, například citron, meduňka nebo pačule. Dbejte opět upozornění na obalu. Jednoduše řečeno, pokud je nebudete respektovat, hrozí zdravotní obtíže.
Nezapomínejte na vhodné skladování
V neposlední řadě je důležité, abyste esenciální oleje skladovali podle doporučení výrobce. Obecně jim nedělá dobře teplo (takže neskladujte blízko topení) a přímé sluneční paprsky.
Vybírejte si dobře už v obchodech, základem je tmavá skleněná lahvička, která zaručí kvalitní obsah. Když jednou lahvičku otevřete, co nejdříve ji zavřete a řádně utěsněte. Pokud byste nechali olej delší dobu vystavený na vzduchu, bohužel platí, že jej pak můžete rovnou vyhodit. Lahvičku proto otvírejte jen po dobu nezbytně nutnou. Jedině tak uchováte báječné aroma vonných olejů po celé měsíce a budete si moci dopřávat potěšení pro všechny smysly.
Vyberte si vhodný esenciální olej z naší nabídky! Máme největší výběr éterických vůní ve střední Evropě. Až 360 jednodruhových olejů a směsí.
Všechny oleje jsou 100 % přírodní. Používáme co nejpřirozenější způsob pěstování a sběru, který je šetrný k přírodě a hlavně bez chemie. Zde je náš e-shop.
Každý měsíc máme různé akce a až 50% slevy. Aktuální slevy můžete sledovat zde.